webmarketing-design.com

ФК Славија-НК Травник 3:0

Екипа Владе Чапљића успјела је коначно да се дигне са дна премијерлигашке табеле,послије заслужене побједе над гостима из Трвника.

Свјесни да им ова утакмица много тога може да донесе, али и однесе играчи Славије су од прве минуте кренули, врло агреисвно, борбено и са евиднетном жељом да што прије дођу до вођства. Чак ни изузетно топло вријеме и спарина није им сметала да током првих 45 минута у потпуности доминирају и дефинитивбно ријеше питање побједника. Играла се 4 минута, када је Осман Филип послао одличну лопту у простор, иза одбрамбених играча Травника. Све је то пажљиво

пратио Дејуан Рашевић, одлично протрчао поред двојице Травничана и онда мирно искоса са десне стране гурнуо лопту у мрежу гола Крклеца. Само двије минуте након тога покушао је из слободног ударца дефанзивац Крмар.Тукао је он са неких 30 метара, и по средни гола, па је лопта постала лак плијен голмана гостујућег тима. Наставили су домаћи са офанзивом и добром игром на средини терена омогућавајући Травничанима да направе иоле озбиљнији атак ка незалспоселном Ратку Дујковићу. Симић, Караматић, Осман у потпуности су овладали средином терена, а у 12 минути нови гол за домаће. Опет је из везни ред Славије одлично исконтрлисао једну лопту, а Симић избацио Лазара Видића. Био је он бржи од дефанзиваца Травника и када му је кренуо у сусрет голман Крклец усљедио је лоб са неких 15 метара и лопта је завршила у мрежи. Свјесни да имају високо вођствао и да се налазе пред важном побједом, играчи Славије су мало смањили гас, контролишући и даље одлично терен и лопту. Имали су је они више у свом поседу. Нису срљали и мирном игром су чекали нову шансу за погодак. Дочекали су је осам минута прије краја првог полуврмена. Филип Осман је иделано пронашао усамљеног Рашевића на лијевој страни. Избјегао је брзоноги нападач домаћих офсајд замку и када је ушао у шеснетерац Травника мирно асистирао Видћу на супротној страни. Након тога Видићу је остао лакши дио посла, да искоса са 12 метара мирно лопту просљеди иза леђа немоћног голмана Травника. До краја првог полуврмена видјели смо још двије одличне прилике за домаћина. Прво је у 39 минути Дејан Рашевић одлично тукао са неких 15 метара, а Крклец лопту послао у корнер. Задња шанса у том дијелу меча била је након слободног ударца Тодоровића у 45 минути. Послао је он са лијеве стране идеалну лопту на Алексића. Сјајно је дефанзивац Славије тукао главом, али је његову и несрећу његових саиграча завршила на пречки гола Травника. Након одмора тим Владе Чапљића заиграо је много мирније, нешто опрезније,а чини се и да је изузетно топло врмеме учинило своје па је темо игре био много слабији. Славија је играча чврсто, организовано и више је била окренута дефанзиви. Евидентно је било и да желе да сачувају снагу за нова искушења у шампионату Босне и Херцеговине, па су гости имали мало више простора за игру. Имали су у тих првих 20 минута неколико покушаја из даљине, али су лопте завршавале поред статива незапсоленог Дујовића. Тек у самом финишу су Караматић, Видић и остали кренули нешто офанзивније. Па су гледаоци могли десет минута прије краја да виде одличну контру коју није на прави начин завршио Зеба. Послао је лопту ,послије проигравања Караматића, високо преко гола. Само пет минута након тога одличан центрашут Бешлије у погодак није претвпорио Рашевић. Хтјео је он из волеја, али преко гола, а посљедњу шансу је пропсуио на истеку 86 минуте Видић. Асистирао му је Харис Бешлија. Међутим , голман Крлец је био на правом мјесту.

По завршетку утакмице тренер Владо Чапљић је рекао да је презадовољна игром свог тима, али и односом његовгиг играча.

-Била је ово за нас важна утакмица и показали смо карактер. Није лако играти када имате императив побједе. Показали смо да се налазимо у доброј форми и да можемо да играмо са свим противницима. Оно што је најважније, помакли смо се са самог дна и то је додатни мотив за ново искушење. Оно долази већ у сриједу, када играмо са Зрињским у Мостару.

Тренер гостију Хуснија Араповић је констатовао да је пораз могао бити и убједљивији. Честитао је домаћину на заслуженој побједи и констаовао да је његова екипа играла у Источном Сарајеву без шест стандардних играча.

-Није то оправдање за пораз, јер Славија показује у другом дијелу првенства да спада у ред бољих бх клубова и желим им да изборе опстанак. Тачније сигуран сам да неће напустити Премијер лоиу,рекао је Араповић.

Сљедећи меч наш тим игра већ у сриједу против Зрињског у Мостару.

У осталим сусретима постигнути су сљедећи резултати: Козара - Широки Бријег 1:2, Челик - Леотар 2:3, Слобода - Жељезничар 0:4, Сарајево - Рудар 3:1, Борац - Звијезда 1:2, ГОШК - Олимпиц 3:0 и Вележ - Зрињски 3:1.

Славија – Травник 3:0 (3:0)
Стадион: СРЦ Славија;
Гледалаца: 300;
Судија: Елдис Прошић (Цазин) 7;
Стријелци: 1:0 Рашевић 4, 2:0 Видић 12 и 37 ;
Жути картони: Осман,Беновић,Зеба (Славија), Мишић, Лаштро, Хандан (Травник).
Славија: Дујковић-, Крмар 6,5, Алексић 6,5, Папаз 6,5 Беновић 6,5, Симић 6,5 ( од 56.Зеба), Филип 7 (од 76 Перишић), Тодоровић 6,5, (од 61.Бешлија), Рашевић 7, Караматић 7, Видић 7,5; Тренер: Владо Чапљић;
Травник: Крклец 5, Терзић 5, Оруч 5,5, Ковачевић 5 (од 74.Стошић), Шарић 5,5, Мишић 5, Лаштро 6, Реџепи 5 (од 68.Хусеинспахић), Симеуновић 6,5 (од 78.Хандан), Поповић 6, Батовања 5; Тренер: Хуснија Араповић
Играч утакмице: Лазар Видић (Славија);

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније