webmarketing-design.com

ФК Славија - НК Звијезда 1:0

Наши момци су од прве минуте, кренули веома агресивно и борбено, одлучни да стигну до нових премијерлигашких бодова. Осјетила  се велика жеља, за тријумфом, код изабраника Владе Чапљића, па су гледаоци већ у седмој минути имали прилику видети добар покушај Ивана Мамића. Убацио је  са леве стране Вукашин Беновић, а нападач Славије послао је  лопту главом поред леве стативе голмана Смајића. Гости, иначе последњепласирана екипа на табели Премијер лиге, узвратили су само седам минута касније. Извели су слободан ударац са леве стране, а лопту на путу ка голу није успео да захвати Е. Хусић. Напади Славије нису јењавали, а две одличне шансе пропустили су у 20. и 21. минути. Прво су по левој страни пробили Рашевић и Видић, а овај други идеално упослио Кокота који није успео са неких пет метера матирати гостујућег чувара мреже. Већ у следећем нападу одлична, мат позиција Славије, а боље среће од Кокота није био ни Рашевић. Сада је по десној страни протутњао Свитлица. Послао је идеалан центаршут  ка Рашевићу, који је главом покушао погодити мрежу иза Раифа Смајића. Није успио, јер је гостујући голман одлично реаговао. Да се иницијатива и офанзива испалти видјели смо на истеку 36 минуте. Један дефанзивац Звијезде играо је руком, а судија Обрадовић одмах показао на бјелу тачку. Са 11 метара погађа Лазар Видић. Био је то резултат првог полуврмена, јер наон вођства се играло угалвном на средини терена. Наставак меча је донио потпуну доминацију Славије. Шансе су се смењивале као на траци. Прву је пропустио Дејан Рашевић. Покушао је маказаицама један центаршут Кокота претворити у гол, али је лопта  за неколико центиметара прохујала изнад пречке гола Звијезде. Није ни Иван Мамић био довољно концтентрисан у два наврата. Прво је главом после убацивања из слободног ударца Кокота, лопту послао пoред гола, а само минут касније, у 56 са 18 метара туче непрецизно, па је остало на семафору Славија – Звијезда 1:0. Поред ових промашаја, офанзива домаћих није престајала, па смо видели и одличну  шансу Зорана Кокота. Центрирао је Лазар Видић, а Кокотов ударац зауставио је најбољи појединац у редовима звијезде голман Смајић. Имаће, судећи по промашеним прилимама, Владо Чапљић много посла на тренингу,  да би побољшао реализацију свог тима, јер је одличну прилику, након центаршута са лијеве стране пропустио у гол претворити Иван Мамић. Сви ови силни промашаји нису се на крају домаћем тиму и осветили, па су заслужено на конто ставили нова три велика бода. Гости из Градачца су само на тренутке, показивали квалитет и јасно је да су овим поразом још више себи закомпликовали позицију на табели.

Остали су без бодова, и након четвртог кола, па је јасно да ће имати грчевиту борбу за голим опстанком, а Славија ће на гостовање код Жељезничара са великих 10 бодова, након четири меча. Домаћи састав  је иначе данас заслужио вискоку оцену за све сегменте фудбалске игре, сем реализације. Када се она поправи онда ће комплетна слика  тима Владе Чапљића, бити одлична.

Источно Сарајево,Стадион, СРЦ Славија. Гледалаца 700. Судија:Дарко Обрадовић
(Столац). 7 Стрелац: Видић 36, пенал (Славија)
Славија: Дујковић , Свитлица, Беновић, Папаз, Алексић, Рашевић  (70.Дудић), Кокот, Дудо, Фазлагић (од 76.Перишић), Видић  (од 79.Миросављевић), Мамић Звијезда:Смајић, Моранкић, Ристанић, Јаковљевић, Којић  (од 61.Панџа), С.Хусић, Јахић, Вехабовић  (Пилавџић), Е.Хусић  (од 61.Савић). Богдановић, Машић.

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније