webmarketing-design.com

Жељо - Славија 2:0

Дерби меч петог кола фудбалског шампиона Босне и Херцеговине није у првих 45 минута  оправдао очекивања. Играло се неповезано, споро, растрзано.То превасходно важи за нашу екипу,  јер су маши играчи били стегнути и врло смушени у многим ситуацијама.  Жељезничар је имао теренску иницијативу, a  то су му и ми дозволили. На средини терена једноставно није било играча Владе Чапљића. Домаћин је, захваљујући том неангажману везног реда и напада Славије, могао комбиновати и тражити путеве ка голу Ратка Дујковића. Прву шансу су фудбалери актуелног шампиона Босне и Херцеговине имали  у шестој минути, али је шут Зебе, након убачаја Чолића са лијеве стране, завршио поред гола. Само два минута након тога , видјели смо и прву полуптрилику за Славију.  Комбиновали су по десној страни Свитлица и Мамић,а након центаршута Кокот је слабо тукао према голу Антоловића. Све до 15 минуте игра ло  се на средини терена, а гледаоци практи чно нису могли ништа да виде, сем јалових додавања у ширину и једних и других, зачињених  погре шним пасовима. Опет су у томе предњачили  наши играчи. Када би Жељезничар и стигао пред гол Дујковића, наши дефанзивци су смушено реаговали. Нису то у табору  Жељезничара знали да казне, јер су и они били слаби и дезорганизовани. Бекрић је тада  покушао матирати Дујковића. Петљао је са лоптом, пребацивао је са леве на десну ногу и на крају слабо тукао. Своју смушеност и имресионираност игром на Грабвици ми смо на најбољи начин демострирали код водећег гола Жељезничара. Зеба је убацио са лијеве стране, на првој стативи се нашао сам Керла и главом лопту спустио поред  стативе у мрежу немоћног Дујковића. Овај гол као да је још више пореметио тим Славије, па им је требало десетак минута да се опорави . У том периоду Жељезни чар је имао неколико полу прилика да повећа своје вођство.Најбољиу шансу пропустио је Адиловић на истеку 42 минуте, али га је зауставио чувар мреже гостију. На другој страни, голман Жељезничара, се углавном досађивао, јер правог напад  није ни било. Кокот,Мамић,Видић су покушали у неколико наврата, из даљине,  да евентуално  затресу његову мрежу. Све то је било лоше и лопта је увек завршавала у голауту.

Наставак меча није донијо промене на терену. Изашло се, из свлачио ница, са истим тимова, а безидејност  и једних и других се у тим уводним моментима наставила  и трајала је до 60 минуте. Тада су почели, и једни и други, нешто организованије да играју, а одличну шансу није  искористио Зеба. Проиграо га је Адиловић. Најбољи  играч Жељезничара траљаво туче поред гола. Овај промашај као да је пробудио наше играче, па су у два наврата врло опасно запретили Антоловићу.Прошао је по десној страни Дејан Рашевић и искоса са неких осам метара тукао  у ноге голмана Жељезничара. Било је то у 61 минути, и морао је Рашевић много боље да заврши тај напад. Само 120 секунди касније  лоше је акцију Славије окончао  Мамић. Требао је шутирати одмах по пријему лопте.Окљевао је  и дозвилио да да га одбрана Жеље изгура на неких 15 метара и блокира његов шут. Смушеност, неорганизованост, безидјесност се након тога наставила, па је нова шанаса на Грбавици виђена на истеку 75 минуте. Зајко Зеба је покушао из слободног ударца . Лопту  је испод пречке извадио Ратко Дујковић. Уласком Мирсада Бешлије, Жељезничар је добио  на брзини. Имао је он неколико добрих додавања и проигравања, али их његови саиграчи нису знали искористити. Коначан резултат овог незаниљмивог и досадног, па слободмо можемо рећи и слабог дербија петог кола Премијер лиге поставиом је Бешлија, на истеку 90 минуте. Одлично је он, из волеја, шутирао са 16 метара, и лопту поред немоћног Дујковића, послао у горњи лијеви угао Славијиног гола.
    Судија Предраг Станкић је у неколико наварата прилазио делегату и тражио да се навијачи Жељезничара опомену на фер и спортско навијање. Све то није много помогло, а врхунац свега било је паљење српске заставе са двоглавим орлом. Многи су на стадиону помислили да је Станкић одлучио да се испразни јужна трибина са навијачима Жељезничара, али се на крају ипак задовољио само опоменом да ће, уколико се неспортско понашање настави, затраражити пражњење трибине, а након тога  и прекинути утакимицу. Сада ће на потезу бити Дисциплинска комисија ФСБиХ, јер ово је други испад присталица Жељезбничара у овом првнетсву. На утакмици  са бањалучким Борцем, Грбавицом се проламало убиј,убиј Србина.Тада се то сматрало  излолованим   инциднетом, па ћемо сачекати и видјети шта ће бити са паљењем  српске заставе и какву ће казну добити тим са Грбавице.
Сарајево.Стадион:Грбавица.Гледалаца 5000. Судија: Предраг  Станкић (Бијељина). Стрелци: Керла 23’ и Бешлија 90’ (Жељезничар) Жути  картон: Кeрла (Жељезничар), Видић, Фазлагић, Дудо, (Славија)
Жељезничар: Антоловић, Б.Чолић , Квесић , Керла , Василић, Селимовић, Зеба, Золотић, Бекрић 6 (од 64.Бешлија), Адиловић (Е.Чолић), Сврака.
Славија: Дуковић,Свитлица, Беновић, Папаз, Алексић, Фазлагић, Дудо, Рашевић , Кокот , Видић, Мамић (од 68.Дудић)
Играч утакмице: Зајко Зеба (Жељезничар)

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније