Гошк - Славија 0:0

Успјели смо да се вратимо са гостовања из Габеле непоражени. Дошли смодo новог великог бода на страни и тако остали у врху премијерлигашке табеле. Имамо  у овом мечу за чиме да жалимо, јер су наше шансе биле много боље и израженије, а  голман Дујковћ практично није имао  посла, јер су домаћи били непрецизни и немоћни поред одбране Славије. Првих 45 минутаута кмице у Габели донјело је изједначену игру и пропуштене прилике на обе стране. Као што су били и обећали, стручни штаб  и играчи, нису се бранили у овом мечу. Активном и офанзивном игром покушавали су стићи до гола  Солде. Први су ипак припретили домаћи фудбалери, али је Бекић у четвртој минути тукао слабо, главом преко гола Ратка Дујковића. Након ове акције домаћина, дефанзивци Славије су затворили прилазе своме голу све до 18 минуте.Тада је Јусуфбашић из изгледне прилике промашио гол нашег тима. Нису изабраници Владе Чапљића само били нијеми посматрачи. Напротив, они су имали шансу у четвртој минути, али је Кокот после  корнера био непрецизан. Исти играч  одлично је, 10 минута  након тога, проиграо Фазлагића . Услиједио је силовит шут са неких 18 метара, а лопта је завршила у гол ауту. Нову шансу Славија је пропустила на истеку 26 минуте. Лазар Видић је све урадио сам, пробио се по лијевој страни и  избио пред  гол Гошка. Када се очекивало да гурне лопту у мрежу, дефанзивац  Којић  је успео некако да га заустави и сачува своју мрежу. Након ових прилика играло се угалвном на средини терена, а у финишу је око 400 љубитеља фудбала видјело и најбоље шансе на утакмици. Прво је у 38 минути Зоран Кокот пронашао пред голом Солда самог Дејана Рашевића. Могао је наш нападач да бира у који угао да пошаље лопту, јер је био неометан. Он се  одлучио на ударац из прве, пуном ногом. На  разочарење неких 30-так навијача Славије ,пристиглих у Габелу, послао је  лопту висо ко преко гола. Реванш домаћина услиједио је три минуте прије кра ја првог полуврмена. Миленковић се изненада нашао у одличној прилици после проигрвања Бошњака. Као да га је та лопта изненадила, па се на одмор отишло без голова.

Славија је, још јаче кренула у офанзиву у наставку, па су на самом страту пропустили две добре прилике да матирају Солду. Прво је чувар мреже домаћих у 53 минути зуставио покушај  Зорана Кокота из слободног ударца. Два минута након тога, изузетно спретни и  расположени за игру, Лазар Видић могао је,после  једног продора до гола . Опет је на правом месту био чувар мреже домаћина. Између ове двије добренаше шансе, успјели  су да  се убаце и домаћини. Резевиста Перић је проиграо  у шеснаестерцу Славије Милинковића. Његов покушај , да се упише у листу стрелаца, онемогућио је одличном блокадом Предраг Папаз. До краја меча више није било прилика ни на једној ни другој страни па су се екипе морале задовољити подјелом бодова.Чини се ипка да са овим бодом задовнији морају бити домаћини. Да су наши играчи били само мало прецизнији и концентриснаији, из прилика каве су створили, морали су до гола. Ово је иначе и први бод који је Гошк освојио у мечевима са Славијом. Они су прошле године ушли у Премијер лигу Босне и Херцеговине и у оба дуела са нашим тимом су поражени. Занимљиво је истаћи и да им је ово први поен  ове сезоне у дуелима са клубовима који долазе из Сарајева. Поражени су од Олимпика, Жељезничара и Сарајева,а у досадашњих шест кола променили су чак три тренера. Прво их је водио Славен Муса, па Дарио Задро, а у дуелу са Славијом дебитовао је на клупи некадашњи голман сплитског хајдука Иван Каталинић.

Габела.Стадион Гошка.Гледалаца 400.Судија:Елвис Прошић (Цазин) .Жути картон:Бошњак Koјић,Бекић,(Гошк),Фазлагић (Славија).

Гошк:Солдо ,Бошњак  ,Ждерић  ,Којић  ,Бибић  ,Квесић  (od 53 Перић) ,Хелвида, Јусуфбашић, Бекић (од 70 Додиг), Милинковић(од 73 Гргић) и Јелавић.

Славија:Дујковић, Свитлица, Беновић, Алексић, Папаз, Фазлагић  (од 90.Мирослављевић), Дудо, Рашевић, Видић, Кокот (од  80 Перишић) и Дудић (од 68 Мамић).
Играч утакмице: Предраг Папаз (Славија)

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

Славија - Жељо 1:2 (1:0) Тим са Грбавице  четврти пут ове сезоне поразио је Славију,али се мора рећи уз... Опширније
Славија - ГОШК 2:1 (2:0) Коначно су инаши  играчи забиљежили тријумф на домаћем терену. Последњи пут су... Опширније
Зрињски - Славија 2:1(1:1) Најављивано је  да ће се  у Мостару кренути офанзивно и тражити нове бодове на... Опширније
Славија Звијезда 1:1 (0:1) Срећа и овај пут није била налклоњена нашим момцима. Послије добре утакмице на... Опширније
ФК Славија ФК Радник 1:0 (1:0) Српски дерби, 23.кола Премијер лиге, оправдао је очекивања љубитеља фудбала у... Опширније
Славија донијела сва три бода са Пироте Наши фудбалери однјели су сва три бода са стадиона Пирота на којем су победили домаћи... Опширније
ФК Славија - ФК Борац 1:2 (0:2) Српски дерби у потпуности је оправдао очекивања, јер су гледаоци видели за 90 минута... Опширније
Славија Рудар П. 3:1(1:0) Овог викенда фудбалери Славије су се искупили за висок пораз у Зеници. Дуел Славије... Опширније
ФК Славија - НК Широки Бријег 0:1 (0:1) Да на голу нашег тима, није било јучe расположеног капитена Ратка Дујковића, Славија би... Опширније
Фудбалери се данас селе у Бар Фудбалери и Стручни штаб Славије, данас се селе у Бар гдје ће одрадити петнаестодневне... Опширније
Славија Леотар без голова 0:0 Српски дерби одигран у Источном Сарајеву није  оправдао очекивања .Славија је имала... Опширније
Сутра прозивка У четвртак, 20.06.2013. у 16.00 часова, заказана је прозивка играча на теренима код... Опширније