webmarketing-design.com

ФК Славија ОФК Градина С. 2:1 (1:1)

Вјероватно је првих 45 минута ове утакмице било и најслабије изадње Славије ове јесени. Наше акације према голу последње пласиране екипе бх шампионата  биле су смушене, неорганизоване, без  потребне дозе агресивности. Грешили су  на средини терена, нису успјевали направити иоле квалитетнију прилику пред голом Дамира Зукића. Као да су изабраници Владе Чапљића потценили тим Градине, који је у Источно Сарајево стигао са готово јуниорским саставом. Младићи  тренера Фуада Грубешића, храбро и борбено с у се супротсваили домаћину. Бранили су се са 10-торицом играча, покушавајући контранападима стићи до незапсоленог Дујковића. Прву полу шансу наши су створили  тек  у 27 минути. Беновић је прошао  по лијевој страни, послао одличан центаршут ка Фазлагићу, а он је са неких седам метара лопту проследио  далеко  поред гола Зукића. Ново узбуђење забиљежили смо на истеку 35 минуте. На средини терена је лопту одузео Фазлагић, продужио је  ка Дудићу, који се налазио двадестек метара удаљен од гола Градине. Одлично  је проиграо  Видића који ипак окружен тројицом играча гостујућег састава није могао да упути шут ка голману Зукићу. Прва узбуђења су ипак  тек слљедила, па је захављујћи дешавњаима у задња два  мину та, ово полувријеме могло добити пролазну оцену. Прво је Вукашин Беновић са неких 20 метара, а након додавња Дудe  снажно опалио лопту, са много фелша, и она је завршила иза леђа немо ћног гостујућег чувара мреже.Када су много помислили да је ово почетак голиаде Славије, усљедио је хладан туш. Један дуел на ивици шеснастерца домаћина, судија Данијел Пајић , на интервенцију помоћника Драгана Керановића из Приједора је, окарактерисао је као прекршај Радосава Алекси ћа, па му је показао други жути картон и послао га у свлачионицу. Одлично је слободан ударац извео Матија Катанец. Пребацио је живи зид и лопта је завршила у левом углу гола  Ратка Дујковића. Био је то и резултат првог полувмена. Иако су у наставку изашли са 10-торицом играча Славија је наставила са нападима.

Били су много борбенији, ангажованији, него у првих 45 минута, и покушавали су стићи до новог вођства. Одличну шнасу имао је у 53 минути Лазар Видић. Прихватио је лопту на десној страни, у висини гостујућег шеснетерца. Преварио је тројицу играча Градине, али је лопта након његовог шута спољним дјелом десне ноге завршила у гол ауту. Покушао је и раним  изменама Владо Чапљић да додатно ојача своју екипу, па је у игру послао брзоног Бешлију, уместо Феђе Дудића. Могла је ова измена дати резултат већ након три минуте.Шут Бешлије са неких 25 метара фијукнуо је изнад пречке голмана Градине. Гостујући играчи су, свјесни да имају бројчану предност, нешто чешће него у првом делу меча кидисасли ка голу Дујковића, али без правих прилика и резултата. Играло се на средини терена све до 70 минуте, када је опет Бешлија опасно припретио. Снажно је шутирао,а голман Дамир Зукић кратко одбио лопту, да би је  из шеснетерца избацио Аднан Зукић. Бујицу незадовољства судија Пајић и помоћник Керановић изазвали су у 73 минути. Одлично је по лијевој страни прошао Перишић и послао лопту ка Видићу, који је лако матирао Зукића. На интервенцију свог помоћника, судија из Бијељине је поништио погодак, а сви на стадиону су стекли утиска да недозвољене позиције није било. Све ово ипак није обесхрабрило домаћина, па је наставио са атацима. Показивали су играчи Владе Чапљића у тим трену тцима велику жељу и хтење, а до вођства су стигли у 79 минути. Пред голом Градине срушен је био Немања Пушара, а  Лазар Видић са бијеле тачке био је сигуран. Послао је Зукића у једну страну, а лопту у другу. Након примљеног поготка, тим Градине је показао нешто већу жељу за нападом и офанзивом, али су их у тим моментима одлично заустављали Славијини  дефанзивци. Нису им дозволили да стигну пред гол Дујковића, иако су неколико наврата имали обећавајуће нападе, па је на крају Славија потпуно заслужено, али врло тешко,  стигла до нових премијерлигашких бодова.

Источно Сарајево.Стадион Славије. Гледалаца:200. Судија: Данијел Пајић (Бијељина  .Стрелци:
Беновић 42, Видић (пенал) 79 (Славија), Катанец  44(Градина) Жути картони: Свитлица, Алексић, Видић(Славија), Катанец, Д.Зукић , Попара (Градина). Црвени картон: Алексић (други жути)43
(Славија).
Славија:Дујковић, Свитлица, Фазлагић  (од 69.Ојданић), Папаз, Дудо, Видић, Перишић, Дудић  (од 56.Бешлија), Беновић, Мамић   (од 62.Пушара), Алексић .
Градина: Д.Зукић, Зељковић  (од 46.Турбић  ), А.Зукић, Смајловић  (од 73.Попара),
Селимовић  (од 66.Андрић), Хоџић, Муминовић,  Катанец, Ордагић, Салихбашић и Хусеинбашић

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ОГЛЕЧЕВАЦ: ВРАЋАМ СЕ У ФОРМУ Недим Оглечевац је дуго времена паузирао због повреде. Успио је да се врати на терен... Опширније