webmarketing-design.com

ФК Славија - НК Широки Бријег 0:1 (0:1)

Да на голу нашег тима, није било јучe расположеног капитена Ратка Дујковића, Славија би претрпјела много тежи пораз. Гости из Широког бријега су нам, на нашем терену, очитали лекцију из фудбалске игре. Били су бољи у свим сегментима и однели кући сва три бода. Фудбалери Славије су демонстрирали безвољну, безидејну и спору игру. Кренули су у меч офанзивно, али је то трајало врло кратко. Имали су у првих 13 минута две прилике за постозање поготка, а након тога су једноставно пали и дозвлили гостима да се размахну и дођу до триумфа. Прву шансу за вођство смо пропустили  у трећој минути. Ударац Кокота, са неких 30 метара, завршио поред лијеве стативе  немоћног Билобрка. До нове шансе смо стигли на истеку 13 минуте. Зоран Кокот је извео Сободан ударац са лијеве стране, послао лопту ка Саши Радовановићу, а овај проналази старијег брата Игора, који ипак не погађа мрежу гостију. Лопта је ишла по средини гола, шутнута са неких 12 метара и била је лак плен голмана гостију. Питање побједника у овом дербију 16 кола шампионата Босне и Херцеговине, рјешено је у 20 минути. Роскан је послао одличан центаршут, из слободног ударца, са десне стране, а лопту је главом преко гол линије послао Ивица Џидић. Покушај Алексића да је избаци прије преласка линије није био успјешан и Славија је кренула са центра. Наон овог вођства, тренер Миломир Шешлија наредио је практично тоталну офназиву до краја сусрета, али то није резултирало поготком. Током првог дјела меча, још је у два наврата покушао Кокот. Није био прецизан. Других 45 минута протекло је у теренској доминацији Славије, али не захваљујући њиховом ангжамнау већ чињеници да су се гости одлично бранили и препуштали средину терена домаћем тиму.Они су из брзих контра напада покушавали стићи до повећања вођства, а у томе их је у два наврата онемогућио Ратко Дујковић. Одлично је он реаговао у 47 и 54 минути.Заустављао је ударце Роскана и Зломисића. Послије брзих контри излазили су сами пред нашег каитена, али их је он надмудривао. јЈедину прилику у том другом делу сусрета Славија је имала опет наон слободног ударца Кокота. Лопта је долетела до Горана Поповића, а он је са пет метара слабо и непрецизно захватио главом, па су Широкобријежани заслужено кући однијели комплетан плијен.
    Миломир Шешлија по завршетку утакмице истакао  је да је наша екипа одиграла веома слабо и да неки играчи нису пружили ни минимум свог знања и умјећа.
    "Имали смо пех да због повреда нисмо могли рачунати на Дејана Рашевића и Предрага Папаза. Нисмо личили на себе у овој утамици. Мораћамо све изанализирати и видјети где смо погрешили. Моји играчи нису личили на себе. Прво је коло другог дела шампионата и морамо кренути даље", рекао је Шешлија истичући да смо прми гол из прекида, а да је његова екипа најјача управо у скок игри.
На другој страни Славен Муса је био срећан због побједе и нагласио да су мирно, након вођства провели утакмицу крау.
    "Када побједите једног од конкурената за излазак у Европу, онда ти бодово вриједе више. Имали су домаћи само иницијативу а почетку утамице, а након тога смо ми држали конце игре у својм рукама. Мислим да смо заслужено побједили. Дали смо им средину терена и штета је што нисмо искоротили још неке прилике, али смо задовољан овим тријумфом", рекао је Муса.

Славија - Широки Бријег 0:1 (0:1)
Источно Сарајево.Стадион Славије.Гледалаца 1000. Судија: Емир Алечковић (Сарајево). Стрелац; И.Џидић 20 (Широки бријг). Жути картони: Ђорђевић, И.Радовановић (Славија), Зломилић (Широки бијег)

Славија: Дујковић, Беновић, Поповић, С.Радовановић, Алексић, Ђорђевић (од 60.Урошевић), Дудо, Перишић  (од 69.Пушара), Кокот, И.Радовановић, Мамић (од 55.Дудић).

Широки бријег: Билобрк, Сердарушић, Јеше, И.Џидић (од 46.Брекало), Марковић, Ландека, Зломислић, Вагнер, Ћорић (од 76.Иванковић), Роскан, Кордић (од 85.Марић).
Играч утамице: Ратко Дујковић (Славија).

Фото Галерија

korak-do-sna kosevo kozara1 siroki1 trener slavije na rukama

Видео Галерија

Још вијести

СНИЈЕГ ДОНИО ПОТЕШКОЋЕ Први овојесењи снег донео је и потешкоће у раду тиму Славије. Тренер Дра ган Радовић... Опширније
РАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН БОДОМ На гостовању код Радника, у другом колу Премијер лиге, Славија је извукла бод, па... Опширније
ИГОР РАДОВАНОВИЋ СИГУРАН У ПОБЈЕДУ Крај паузе. Наш тим ће у недељу угостити Травник и озваничити почетак другог дијела... Опширније
РАДОВАНОВИЋ: ЈЕДВА ЧЕКАМО НАСТАВАК ПРВЕНСТВА Наши фудбалери су у Бару одиграли двије контролне утакмице. У првој су поражени од... Опширније
ПУШАРА НАПУСТИО "СОКОЛОВЕ" Нападач Немања Пушара није више фудбалер Славије, пошто је узео папире и отпутовао у... Опширније
ШАБАНОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИГРОМ Лијеви бек наше екипе, Ведад Шабановић, није крио задовољство послије побједе над... Опширније
АЛЕКСИЋ ПРЕШАО У ЗРИЊСКИ       Дефанзивац Радосав Алексић напустио је наш тим и прешао у редове мостарског... Опширније
БОЖИЧИЋ: НА ПРАВОМ СМО ПУТУ Фудбалери Славије одиграли су јуче и другу пријатељску утакмицу на припремама у Бару.... Опширније
УМЈЕСТО УТАКМИЦЕ НАШИ МОМЦИ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ Наша екипа је данас требала одиграти четврту утакмицу на припремама у Бару, али је... Опширније
БОЖИЧИЋ: РЕЗУЛТАТ ЈЕ НЕВАЖАН Наша екипа је јуче одиграла утакмицу против Сутјеске у Фочи и славила са 2:0 головима... Опширније
ПОРАЗ ОД ЧЕЛИКА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ Наши фудбалери поражени су у првој утакмици на припремама у Бару од Челика из Никшића... Опширније
ВЕЛЕЖ БОЉИ ОД НАШЕ ЕКИПЕ Фудбалери Славије поражени су у трећој пријатељској утакмици на припремама у Бару од... Опширније